Małe i średnie przedsiębiorstwa nadal bez chmury?

- Wbrew powszechnej opinii, cloud computing oferuje znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa niż starsze systemy przetwarzania danych, z czego nie zdaje sobie sprawy większość przedsiębiorców. Co więcej, wiąże się to z obniżeniem kosztów obsługi oraz wydatków na sprzęt, które niejednokrotnie znacząco uszczuplają budżet małych i średnich firm – zauważa Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA w Polsce. 

Zdecydowana większość zwolenników cloud computingu (66%) przyznała, że nie korzysta z chmur prywatnych i hybrydowych. Swoją decyzję argumentowali obawą o bezpieczeństwo danych lub utratą kontroli z uwagi na przekazanie firmowych informacji zewnętrznemu dostawcy, co mogłoby prowadzić do ich wycieku lub kradzieży.

Biorąc pod uwagę rzeczywiste zalety usługi, odpowiedzi ankietowanych prawdopodobnie wynikają z braku zrozumienia, bezpodstawnego lęku lub nieefektywnej komunikacji z usługodawcami.

Dowiedz się więcej: http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2015/03/male-i-srednie-przedsiebiorstwa-nadal-bez-chmury

design:grafiqa.pl Script logo
Kontakt
Do góry